Kredyty dla firm najpopularniejszym sposobem finansowania!

Najnowsze statystyki pokazują, że kredyty dla firm cieszą się wśród polskich przedsiębiorców niesłabnącym zainteresowaniem. Trudno się dziwić, ponieważ jest to wciąż jedna z najbardziej opłacalnych opcji dla praktycznie każdego przedsiębiorcy – mają na to wpływ niskie obecnie stopy procentowe.

Oferta dla nowych firm

Kredyt dla nowych firm jest udzielany podmiotom dopiero rozpoczynającym swą działalność. Z reguły oprocentowanie jest wyższe niż w przypadku innych rodzajów kredytów dla firm – brak ugruntowanej pozycji na rynku zwiększa ryzyko kredytowe dla banku. Na chwilę obecną na zdecydowaną czołówkę pod względem tego rodzaju kredytów wysuwają się dwa banki: Idea Bank oraz BNP Paribas.

Diabeł tkwi w szczegółach

Oferta Idea Banku jest bardzo atrakcyjna z uwagi na fakt, że nie ma wymogu posiadania stażu w działalności, a ponadto bank zapewnia, że przez pierwszy rok będzie opłacał składkę ZUS do wysokości maksymalnie 400 zł miesięcznie. Ponadto samo rozpatrzenie wniosku kredytowego jest bardzo krótkie (do 72 godzin), a maksymalny okres kredytowania dosyć długi – do 10 lat.

BNP Paribas z kolei oferuje kredyty dla firm posiadających już pewien staż na rynku – wymagane są co najmniej 24 miesiące prowadzenia działalności. Czas rozpatrywania wniosku jest za to bardzo krótki: zaledwie 24 godziny, a skorzystanie z oferty kredytowej w BNP Paribas skutkuje otrzymaniem ubezpieczenia na życie w ramach zaciąganego kredyt.